Novi ciklus projekta Child Protection Hub za Jugoistočnu Europu otvoren u Moldaviji
Objavljeno : 17.04.2018.

Child Protection Hub za Jugoistočnu Europu 2018-2020.  otvorio se sastankom u Moldaviji, 13. i 14.04.2018. godine. Sastanku su prisustvovali nacionalni koordinatori projekta, zajedno s članovima Multidisciplinarnih timova iz 8 zemalja Jugoistočne Europe. Iz Hrvatske uz Nacionalnu koordinatoricu Vesnu Katalinić, sudjelovale su Sanja Orešković Vrbanec (Udruga Djeca Prva) te Emina Horvat (Udruga Ambidekster).

U dvodnevnom sastanku govorilo se o naučenim lekcijama, redefinirali su se ciljevi te prilagođavale aktivnosti prema evaluacijskim preporukama. Diskutiralo se o važnosti definiranja ciljane skupine profesionalaca na koje se projekt odnosi, obzirom da je jedna od preporuka evaluacije bila fokusirati se na užu skupinu stručnjaka iz određenog područja rada. Hrvatska i dalje planira nastaviti s provedbom osnaživanja stručnjaka iz područja sustava socijalne zaštite.

Novi projektni ciklus financira OAK Foundation i Austrian Development Cooperation.