U sklopu EU projekta psihologinje Sara Milavec i Anamarija Vuić predstavile su rad Hrabrog telefona na međunarodnoj konferenciji u Rigi
Objavljeno : 11.10.2017.

10. listopada 2017. godine u Rigi, Latvija, održana je 8. godišnja međunarodna konferencija o prevenciji zlostavljanja djece pod nazivom „What Kind of place is Kindergarten“ u organizaciji Centra Dardedze.

Hrabri telefon započeo je suradnju s Centrom Dardedze iz Rige te s Empowering Children Foundation iz Poljske 2016. godine u sklopu provođenja europskog projekta „Od politike do stvarnosti – promjena stavova i praksi od tjelesnog kažnjavanja do mjera za zaštitu djece“ (JUST/2015/RDAP/AG/CORP/9175).

Konferencija je okupila veliki broj odgajatelja i stručnjaka koji rade s djecom. Sudionici iz različitih zemalja i područja rada raspravljali su o mogućnostima prevencije i eliminacije tjelesnog kažnjavanja te pružanju podrške stručnjacima u radu s roditeljima. Također, predstavljeni su rezultati istraživanja iz 2017. godine provedenog u sklopu projekta o stavovima i učestalosti tjelesnog kažnjavanja djece ukojem je sudjelovao i Hrabri telefon.

Sara Milavec, nacionalna koordinatorica projekta i Anamarija Vuić u ulozi stručnjaka na projektu, okupljenima su predstavile rad Hrabrog telefona kao primjer dobre prakse.  Tema izlaganja bio je rad s roditeljima i djecom predškolske dobi  na savjetodavnim linijama, u Dječjoj kući Borovje te u savjetovalištu Snaga obitelji.

Projekt pod originalnim nazivom „From policy to reality – shifting attitudes and practices from corporal punishment to safeguarding children“ usmjeren je na suzbijanje i prevenciju tjelesnog kažnjavanja djece u Latviji, Poljskoj i Hrvatskoj kroz suradnju i razmjenu iskustava između relevantnih dionika i stručnjaka.

Projekt će također težiti podizanju svijesti građana o zakonskoj regulativi, opasnostima tjelesnog kažnjavanja djece i promociji pozitivnog discipliniranja djece u sklopu kampanje i konferencije u Zagrebu planirane za 2018. godinu.

 

 

 

Projekt je sufinanciran sredstvima Programa za prava, jednakost i građanstvo Europske unije

 

JUST/2015/RDAP/AG/CORP/9175

Ovaj članak nastao je u okviru projekta „Od politike do stvarnosti – promjena stavova i praksi od tjelesnog kažnjavanja do mjera za zaštitu djece“ koji se provodi uz financijsku potporu Europske unije u okviru Programa za prava, jednakost i građanstvo (2014 – 2020). Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Hrabrog telefona i ni na koji način ne odražava stajališta Europske komisije.

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona