Materijali za poticanje participacije djece i mladih
Objavljeno : 23.04.2024.

Hrabri telefon je u okviru projekta CARES – Pristupačan i na dijete usmjeren odgovor na krizne situacije za učinkovit sustav zaštite, razvio brošuru i video s osnovnim informacijama o načinima participacije djece i mladih u zajednici. Kroz radionice s učenicama UD Dora Pejačević te konzultacije sa stručnjacima i mladima, utvrdili smo da su velikom broju djece i mladih, ali i stručnjacima potrebne informacije o tome što je to pravo na participacija, zagarantirano Konvencijom o pravima djeteta. Ovim materijalima želimo djeci i mladima približiti pojam participacije te ih inspirirati na djelovanje, a odgojno-obrazovne djelatnike potaknuti da omoguće mehanizme participacije u svojim ustanovama. 

Srednjim školama ćemo poslati pakete s brošurama i naljepnicama koje sadrže QR kod koji vodi na Youtube video Neka se i tvoj glas čuje – vodič za participaciju. Ideja je da učenici zalijepe naljepnice na mjesta okupljališta mladih kako bi ove važne informacije došle do što većeg broja osoba. Osim u tiskanom obliku, brošura se može preuzeti i digitalno ovdje.

Projekt sufinancira Europska unija i Ured za udruge vlade Republike Hrvatske.

  

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona