Održana 21. Godišnja konferencija hrvatskih psihologa “Suvremeni izazovi organizacijske psihologije i psihologije rada”
Objavljeno : 12.11.2013.

21. godišnja konferencija hrvatskih psihologa s međunarodnim sudjelovanjem započela je s radom svečanim otvaranjem i podjelom godišnjih psihologijskih nagrada Hrvatskog psihološkog društva i Hrvatske psihološke komore. Tema ovogodišnje konferencije bila je  “Suvremeni izazovi organizacijske psihologije i psihologije rada”, a  održana je u Hotelu Antunović u Zagrebu od 6. do 9. studenoga 2013. pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva rada i mirovinskog sustava.

Uz veliki broj kolegica i kolega, svečanom otvaranju u godini obljetnica – 60. godina HPD-a, 10. godina HPK, 10. godina Zakona o psihološkoj djelatnosti, 100. godina rođenja prvog predsjednika HPD-a dr. Rudija Supeka, uveličali su bivši predsjednici HPD-a – Dinko Stary, Slavko Kljajić, Branimir Šverko, Zvonimir Knezović, Krunoslav Matešić, Vladimir Kolesarić i Hvroje Gligora.

Neke od tema na konferenciji bile su:

• Upravljanje ljudskim resursima
  • Profesionalna orijentacija i selekcija
  • Organizacijsko ponašanje
  • Rukovođenje
  • Rad i dobrobit
  • Mjerenje radnog učinka
  • Organizacijski razvoj i upravljanje promjenama
  • Prometna psihologija
  • Odnos obrazovanja i zapošljivosti
  • Sigurnost i zaštita na radu
  • Ergonomska psihologija
  • Ekonomska psihologija
  • Potrošačko ponašanje i marketing
  • Nezaposlenost i tržište rada
  • Zdravstvena psihologija rada
  • Psihologijski aspekti radnog prava
  • Profesionalni stres
  • Odnos radne i obiteljske uloge

Na ovogodišnjoj konferenciji psihologa je ispred Hrabrog telefona sudjelovala psihologinja  Ella Selak Bagarić, koja je prezentirala poster Etično komuniciranje u medijima i prava djece, u koautorstvu sa Matejom Terek, dipl. politologinjom iz Hauska & Partner, Andrejem Virantom, dipl. oec. iz iStudio, te prof. dr. sc. Mislavom Antom Omazićem s Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, koji je i član Počasnog odbora Hrabrog telefona.