Otvorene prijave za radionice za trudnice i roditelje do 1. godine djetetova života
Objavljeno : 22.09.2021.

Poštovane/i,

pozivamo Vas na sudjelovanje na radionicama koje organizira i provodi „Društveni centar Borovje“, a koje su namijenjene trudnicama i roditeljima do 1. godine djetetova života. „Društveni centar Borovje“ program je Hrabrog telefona čiji je cilj prevencija neprihvatljivog ponašanja djece i mladih i podizanje kvalitete života u lokalnoj zajednici.

Ciljevi radionica su rano uočavanje odstupanja u psihomotornom razvoju novorođenčadi, pružanje emocionalne podrške trudnicama i majkama, informiranje i edukacija majki o pravilnom presvlačenju i hranjenju te njezi beba (babyhandling), važnosti i pravilnom dojenju te važnosti emocionalnog odnosa sa djetetom i igri s djetetom.

Svaka radionica traje 90 minuta i održati će se u prostorijama Društvenog centra Borovje tijekom listopada 2021. Radionice će voditi Hana Hrpka, prof. psihologije i Maja Vukmanić Rajter, prof. socijalne pedagogije.

Tema radionice Termin
1. Promjene u trudnoći i priprema za porod 08.10.2021.

09:30 – 11:00

2. Razvojne faze 0-1 godine i emocionalni odnos s djetetom 15.10.2021.

09:30 – 11:00

3. Beba u obitelji i priprema/reakcije starije djece na novog člana obitelji 22.10.2021.

4. Važnost know-how dojenja Gošća predavačica, termin će biti potvrđen

tijekom listopada

5. Babyhandling i igra s djetetom Gošća predavačica, termin će biti potvrđen

tijekom listopada

Radionice su u potpunosti besplatne, a moguće je sudjelovati na svim ponuđenim radionicama ili na pojedinačnoj radionici po izboru.

Broj mjesta na radionicama je ograničen zbog poštivanja epidemioloških mjera.

Molimo zainteresirane da se do 04.10.2021., prijave za sudjelovanje putem e-maila: drustvenicentar@hrabritelefon.hr ili na broj telefona 01/6112-758.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, a partner na projektu je Grad Zagreb. Ukupna vrijednost projekta u trajanju od 12 mjeseci je 932.580,38kn osiguranih iz Državnog proračuna Republike Hrvatske
(15%) i Europskog socijalnog fonda (85%).