Odbor mladih na svom četvrtom susretu: “Trebamo da nas slušate!”
Objavljeno : 23.01.2018.
Oznake:

Četvrti susret odbora mladih bio je posebno inovativan – članice su trebale uz pomoć vlastite kreativnosti pokazati svoju percepciju pravosudnog sustava i sustava socijalne skrbi. Pozicioniranjem stolica u prostoru pokazale su kako vide da se odrasli odnose prema djeci na sudu i u centrima za socijalnu skrb. Također su iznijele i svoja dosadašnja iskustva s ovim sustavima – i pozitivna i negativna.

Također smo imale priliku razgovarati o različitim iskustvima koje svaka od članica ima – dok su neke od njih imale jako lijepa iskustva sa svojim socijalnim radnicama, ostale su podijelile kako su se često osjećale da ih nitko ne sluša. Susret je završen s važnom porukom koje su članice odbora imale za stručnjake: “Trebamo da nas slušate!”

Dijete u sustavu socijalne skrbi: izgubljeno i samo

Dijete na sudu: Sjedi samo dok su svi odrasli na drugoj strani

Pogled na našu grupu – odbor mladih

Odbor mladih jedna je od aktivnosti europskog projekta Alternativni načini postupanja prema maloljetnicima (AWAY). Više o AWAY projektu pročitajte ovdje.