Utjecaj dječjih linija – 6. regionalne konzultacije dječjih savjetodavnih linija u Europi
Objavljeno : 17.09.2015.

6. regionalne konzultacije dječjih savjetodavnih linija u Europi održane su u Strasbourgu 9. i 10.11.2015.g. Konzultacije su okupile skoro 60 predstavnika organizacija – članova mreže Child Helpline International. Članice su organizacije koje provode programe telefonskog i elektroničkog savjetovanja djece i odraslih zabrinutih za djecu. Glavna tema konzultacije bila je istraživanje utjecaja dječjih savjetodavnih linija na zaštitu djece te je uključivala brojna predavanja i radionice za sudionike.

Osim toga, sudionici konferencije sudjelovali su u otvorenoj raspravi na temu održivosti dječjih linija s predstavnicima Vijeća Europe. Na konzultacijama su bile prisutne predsjednica Hrabrog telefona Hana Hrpka i koordinatorica savjetodavnih linija Ines Rezo. Predsjednica Hrpka aktivno je sudjelovala u predavanju Impact Assessment te kao članica Europske zagovaračke grupe, u sklopu CHI-a.

Sudjelovanje na konzultacijama uvijek je prilika i za razmjenu iskustava.