Hrabri telefon na “World Congress on Justice for Children”
Objavljeno : 07.06.2018.
Oznake:

Od 28. do 30. svibnja u sjedištu UNESCO-a u Parizu održan je World Congress on Justice for Children. Hrabri telefon su na kongresu predstavljale Anamarija Vuić, koordinatorica projekta AWAY i Mia Roje, psihologinja iz Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba, mentorica na projektu AWAY. Ovogodišnji kongres s temom “Strengthening Justice Systems for Children: Challenges, including disengagement from violent extremism” bavio se pitanjima ekstremizma, alternativnih mjera u pravosuđu, diverzije i dječjih prava tijekom kaznenopravnih procesa. Preko 850 stručnjaka iz 100 zemalja sudjelovalo je u kongresu koji je okupio stručnjake iz područja pravosuđa, dječjih prava, vladinog i nevladinog sektora.

Na kongresu je također održan i prvi regionalni zagovarački sastanak partnera na AWAY projektu – Terre des Hommes Foundation „Lausanne“ iz Mađarske, Terre des Hommes Rumunjska te DCI-Belgium. Među sudionicima na kongresu diseminirano je i zajedničko izvješće istraživanja o diverziji provedenog u sklopu projekta AWAY, koje možete pročitati OVDJE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Više o projektu Alternativni načini postupanja prema maloljetnicima (AWAY) pročitajte ovdje.

 

 

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona