AWAY

AWAY – Alternativni načini postupanja prema maloljetnicima je dvogodišnji projekt koji je započeo 1. siječnja 2017. godine, a koordinira ga Terre des Hommes Foundation „Lausanne“ iz Mađarske. U projektu također sudjeluju i partneri iz Bugarske, Rumunjske i Belgije.

Glavni cilj projekta je stvaranje regionalnog empirijskog znanja o diverziji (alternativnim mjerama) u maloljetničkom pravosudnom sustavu, odnosno povezivanje i edukacija stručnjaka koji rade sa djecom u riziku i/ili u konfliktu sa zakonom. Glavne aktivnosti u projektu su mapiranje i istraživanje lokalnog pravosuđa, identificiranje dobrih praksi, grupni rad s djecom u riziku i/ili u konfliktu sa zakonom, edukacija stručnjaka, javna kampanja te e-learning platforma za stručnjake.

Više o ovom projektu možete saznati ovdje.

Ovaj projekt financira Program za prava, jednakost i građanstvo Europske Unije i sufinancira Ured za udruge Vlade RH.