REVIS Informativni vodič za roditelje
Objavljeno : 29.07.2022.

U sklopu projekta REVIS – Odgovaranje na vršnjačko nasilje u školskom i izvanškolskom okruženju, razvijen je vodič za roditelje koji sadrži informacije i smjernice za prevenciju i reagiranje na vršnjačko nasilje među djecom.

Kako se djeca ponašaju u različitim okruženjima, najčešće je oblikovano normama i kulturološkim obrascima kojima su izložena. Važno je da roditelji razumiju koju ulogu oni imaju u tome kako će njihova djeca doživjeti svijet oko sebe i kako će na njega reagirati.

Glavni cilj vodiča je osnažiti roditelje da identificiraju norme i ponašanja u svojoj okolini koja mogu dovesti do nasilnog ponašanja među djecom. Vodič također sadrži informacije o projektu REVIS, vježbe za promišljanje koje mogu pomoći u ulozi roditelja i upoznaje čitatelje s različitim temama o kojima djeca uče tijekom radionica u sklopu projekta.

Vodič možete preuzeti na hrvatskom te ostalim jezicima zemalja koje sudjeluju na projektu putem poveznice.

 

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona