Provedba treninga za stručnjake u okviru projekta „Dare2See“
Objavljeno : 14.10.2022.

U okviru EU projekta „Dare2See“, Hrabri telefon provodi četiri treninga za stručnjake o problematici zlostavljanja i zanemarivanja djece izvan školskog i vrtićkog okruženja.

Prvi trening održan je za učitelje i profesore osnovne škole Borovje koja je ujedno suradnik na projektu. Trening je održan 13. i 14.10.2022 u prostorijama škole. Edukaciju su održale zaposlenice Hrabrog telefona Hana Hrpka, psihologinja i predsjednica, Maja Vukmanić Rajter, socijalna pedagoginja te Ana Orlić, psihologinja.

Edukacija je pokrivala teme: Što je zlostavljanje i zanemarivanje, Indikatori i posljedice, Incidencija i prevalencija, Zakonodavni okvir i međusektorska suradnja, Etičke dileme, Uloga škole u prevenciji, Razgovor s djetetom i roditeljem, Što nakon slanja obavijesti.

 

Financirano sredstvima Erasmus+ programa Europske unije.

 

 

 

 

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona