Provedba treninga za stručne suradnike u okviru projekta „Dare2See“
Objavljeno : 17.10.2022.

U okviru EU projekta „Dare2See“, Hrabri telefon nastavlja provoditi treninge za stručnjake o problematici zlostavljanja i zanemarivanja djece izvan školskog i vrtićkog okruženja.

U ponedjeljak 17.10.2022. održan je jednodnevni trening za stručne suradnike u školama i vrtićima. Trening je održan u prostorijama OŠ Borovje koja je suradnik na projektu, u trajanju od 8 sati. Na treningu su bili stručni suradnici iz raznih područja grada Zagreba, a i šire te su bili vrlo aktivni i zainteresirani sudionici edukacije.

Edukaciju su održale zaposlenice Hrabrog telefona Hana Hrpka, psihologinja i predsjednica, Maja Vukmanić Rajter, socijalna pedagoginja te Ana Orlić, psihologinja. Pokrivene su teme: Što je zlostavljanje i zanemarivanje, Indikatori i posljedice, Incidencija i prevalencija, Zakonodavni okvir i međusektorska suradnja, Etičke dileme, Uloga škole u prevenciji, Razgovor s djetetom i roditeljem, Što nakon obavijesti.

Financirano sredstvima Erasmus+ programa Europske unije.

 

 

 

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona