Održan treći u nizu treninga za stručnjake u sklopu projekta „Dare2See“
Objavljeno : 19.10.2022.

Ovaj tjedan nastavili smo provoditi edukacije u okviru EU projekta „Dare2See“ koji se bavi problematikom zlostavljanja i zanemarivanja djece izvan školskog i vrtićkog okruženja. Treća edukacija bila je osmišljena, organizirana i provedena za ravnatelje vrtića i osnovnih škola.

U srijedu 19.10.2022. održan je jednodnevni trening za ravnatelje u školama i vrtićima. Trening je održan u prostorijama OŠ Antuna Gustava Matoša, u trajanju od 6 sati. Ovim putem se zahvaljujemo svim prisutnim ravnateljima na suradnji i aktivnom sudjelovanju na edukaciji.

Edukaciju su održale zaposlenice Hrabrog telefona Hana Hrpka, psihologinja i predsjednica te Maja Vukmanić Rajter, socijalna pedagoginja. Pokrivene su teme: Što je zlostavljanje i zanemarivanje, Indikatori i posljedice, Incidencija i prevalencija, Zakonodavni okvir i međusektorska suradnja, Uloga škole u prevenciji, Etičke dileme, Što nakon obavijesti.

 

Financirano sredstvima Erasmus+ programa Europske unije.

 

 

 

 

 

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona