Zagrlimo s(v)e

Zagrlimo s(v)e je program osnaživanja djece u dječjim domovima. Osnovna namjera programa je osnaživanje djece i jačanje prosocijalnog ponašanja kroz:

• osnaživanje pozitivne slike o sebi
  • prepoznavanje i nošenje s emocijama
  • podučavanje nenasilne i asertivne komunikacije
  • podučavanje o dječjim pravima, naročito onim vezanim uz participaciju djece u životnom okruženju.

Dinamika provedbe:

Program se od svojih početaka provodi tijekom cijele školske godine u Dječjem domu Zagreb (A. G. Matoš, Laduč i Nazorova), a od školske godine 2015./2016. i u Domovima Karmelićanki BSI (Kuća sv. Josipa u Hrvatskom Leskovcu i Kuća sv. Terezije od malog Isusa u Zagrebu). Grupne i individualne radionice u trajanju od 60 minuta provode se jednom tjedno.

Od školske godine 2015./2016. program se u svom modificiranom obliku provodi i u dnevnoj bolnici Psihijatrijske bolnice za djecu i mladež, u obliku otvorene grupe, dva puta mjesečno.

Aktivnosti:

• grupne radionice kroz dva ciklusa (svako polugodište jedna grupa djece)
  • grupne radionice kroz jedan ciklus (ista grupa djece kroz cijelu godinu)
  • individualne radionice

Voditelji radionica:

Radionice provode članovi Hrabrog telefona (zaposlenici i volonteri) koji su uz iskustvo volontiranja na Hrabrom telefonu posebno educirani i senzibilizirani za rad sa djecom,  posebno zlostavljanom i zanemarenom djecom te onom koja su doživjela bilo koji oblik nasilja ili svjedočila istom. Izvoditelji ovog programa su pod stalnom supervizijskom podrškom uz mogućnost doedukacije kako na programu tako i unutar udruge.

Rrazina provedbe:

• lokalna