Nazovite 060 801 801 za one kojima možemo promijeniti život
Objavljeno : 08.05.2023.

Nazovite 060 801 801

…za one kojima možemo promijeniti život…

Hrabri telefon je nevladina organizacija koja djeluje već preko 25 godina i najprepoznatljivija je upravo po svojoj savjetodavnoj liniji za djecu po kojoj cijela organizacija nosi ime.

Prije 4 godine, 2019. godine prijavili smo se na Poziv za prijavu projekata Unapređivanje infrastrukture za pružanje socijalnih usluga u zajednici kao podrška procesu deinstitucionalizacije – druga faza s projektom „Novi početak- širenje socijalnih usluga Hrabrog telefona“ s ciljem da omogućimo još većem broju korisnika, djece i njihovim obiteljima naše usluge te da sve usluge koje nudimo budu na jednoj lokaciji. Tako je tim projektom predviđena kupovina zemljišta, izrada građevinskog projekta te gradnja i opremanje kuće. Time bi se ujedno osnažio i rad udruge Hrabri telefon jer više ne bi plaćali dvije najamnine i dvostruke režije mjesečno. Od tada su cijene za izgradnju značajno porasle, ponavljali smo nabavu za izvođača radova nekoliko puta, no cijene su samo rasle. Srećom smo zemljište uspjeli kupiti odmah na početku provedbe projekta na samom početku 2021. godine.

Trenutno nam nedostaje preko 100.000€ za izgradnju kuće. Točnije, ukupna vrijednost cijelog projekta je  1.109.032€, a sredstva namijenjena za gradnju iznose 710.969€. Najpovoljnija ponuda, koju smo i prihvatili, je iznosila 827.244€ što znači da nam već u startu nedostaje 116.274€, a sada u početku gradnje, pojavljuju se i izvanredni troškovi radi lošeg tla. Rok za sagraditi kuću je 31.12.2023. godine i ne može se dodatno produžavati. Ako do tada ne uspijemo prikupiti dodatna sredstva koja nam nedostaju, i kuća ne bude sagrađena skupa sa uporabnom dozvolom, morati ćemo cjelokupan iznos cijelog projekta vratiti, što znači da će vratiti sva sredstva koja je odobrila Europska komisija!

Stoga smo pokrenuli kampanju te molimo građane da nam pomognu kako bi mi mogli nastaviti pomagati njima! Donirati mogu putem web stranice Hrabrog telefona https://hrabritelefon.hr/#donations-section gdje je opcija doniranja putem kartica, KeksPaya i Aircasha. Također može se donirati direktno na račun udruge HR8824020061500118867 (Erste banka) ili putem donacijskog telefona 060 801 801 (cijena poziva: fiksna mreža 0,50€ /3,75kn, mobilna mreža 0,67€/5,05kn, PDV uključen).

Najviše nas zabrinjava sve veća potrebe djece i mladih za stručnom pomoći radi problema s mentalnim zdravljem. Tako je Hrabri telefon tijekom 2022. godine zaprimio čak 244 upita s temom suicidalnosti (za usporedbu, tijekom 2021. godine broj upita s temom suicidalnosti iznosio je 159 što je porast od 53%!).

Donirajte kako bi linije Hrabrog telefona i dalje mogle zvoniti!

Unaprijed hvala i s poštovanjem,

predsjednica udruge Hrabri telefon

Hana Hrpka, prof.