Poznati redatelj Vinko Brešan posjetio polaznike ljetnih radionica u Dječjoj kući Borovje!
Objavljeno : 19.07.2013.

Danas smo u Dječjoj kući Borovje imali posebnog gosta, poznatog redatelja Vinka Brešana. Polaznici ljetne radionice uživali su u druženju s poznatim redateljem koji ih je upoznao s time što je sve potrebno da bi nastao film u obliku u kakvom ga svi gledamo. Naš poznati redatelj nije se mogao izvući od ”hrpu” pitanja vezanih za film koja su zanimala naše polaznike. Djecu je jako zanimalo: „Kako se naprave duhovi na filmu?“, „Može li se snimiti scena u kojoj čovjek ima zmiju oko vrata, a da ništa ne napravi čovjeku?“, „Kada se na filmu čovjek rani, je li to prava krv?“, „Kako se napravi da se vrata sama otvaraju na filmu u strašnim scenama?“, „Kako se snima kada čovjek pada? Je li to zaista čovjek pada?“, „Kako neka djeca koja su mala mogu glumiti, a da nisu završila školu?“. Bilo je još puno sličnih pitanja, ali nemamo toliko prostora da ih sve ovdje navedemo!

Polaznici radionice nisu samo razgovarali s poznatim redateljem, već su sudjelovali i u osmišljavanju nekoliko filmskih scena, naravno uz pomoć našeg redatelja. Nakon što su osmislili kako će scene izgledati, ‘bacili’ su se na realizaciju tih scena tako da su mogli vidjeti kako je pravim glumcima prilikom snimanja filma.

Na kraju smo zaključili da je to jedan pomalo težak i zahtjevan, ali jako zabavan i kreativan posao.

Nikad se ne zna, možda ćemo za nekoliko godina baš polaznike ove radionice gledati u poznatim filmovima! 😉

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona