Održan posljednji trening za stručnjake u sklopu projekta „Dare2See“
Objavljeno : 25.10.2022.

Ovaj tjedan završili smo s provedbom treninga za stručnjake u okviru EU projekta „Dare2See“ koji se bavi problematikom zlostavljanja i zanemarivanja djece izvan školskog i vrtićkog okruženja. Posljednja, četvrta, edukacija u sklopu projekta provedena je za odgojitelje vrtića – DV Drniš.

Trening je održan tijekom dva dana: ponedjeljak i utorak – 24. i 25.10.2022., u prostorijama DV Drniš koji je ujedno i suradnik na projektu, u trajanju od 9 sati.

Edukaciju su održale zaposlenice Hrabrog telefona Hana Hrpka, psihologinja i predsjednica, Maja Vukmanić Rajter, socijalna pedagoginja te Ana Orlić, psihologinja. Pokrivene su teme: Što je zlostavljanje i zanemarivanje, Indikatori i posljedice, Incidencija i prevalencija, Zakonodavni okvir i međusektorska suradnja, Etičke dileme, Uloga škole u prevenciji, Razgovor s djetetom i roditeljima; Što nakon obavijesti.

Financirano sredstvima Erasmus+ programa Europske unije.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona