Održan međunarodni sastanak “Važnost dječjih linija u sustavu zaštite djece u Europi”
Objavljeno : 28.06.2017.

Child Helpline International i Hrabri telefon organizirali su međunarodni sastanak na temu: „Važnost dječjih linija u sustavu zaštite djece u Europi“. Sastanak se održao 26. i 27. lipnja u prostoru Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba.

Sastanku su prisustvovali brojni stručnjaci iz nevladinog, vladinog i privatnog sektora: predsjednica Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba Gordana Buljan Flander, zamjenica predsjednice Hrabrog telefona Jelena Tomić, programska koordinatorica savjetodavnih linija Anamarija Vuić, Sheila Donovan, direktorica međunarodne mreže dječjih savjetodavnih linija – Child Helpline International, predstavnica Youth advisory council, Lucija Fusić, Nada Zrinušić, pomoćnica ministrice za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku; Mateja Petrić, stručna savjetnica u Gradu Zagrebu, Gradskom uredu za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom, Peter Clements, zamjenik šefa Misije Veleposlanstva Ujedinjenog Kraljevstva u Hrvatskoj, Tanja Zaninović, viši stručnjak za pravne poslove Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti – HAKOM, Gordana Petrović,  stručna suradnica u Centru za socijalnu skrb Zagreb, Marko Pavić, stručni suradnik u Odjelu za maloljetničku delikvenciju Ravnateljstva policije te Albert Mrgole, predsjednik slovenske dječje savjetodavne linije „Tom“.

Također, sastanku su prisustvovali predstavnici dječjih linija iz Belgije, Finske, Švedske i Velike Britanije.

Članovi sastanka razmijenili su dosadašnja iskustva te raspravili o mogućim načinima buduće suradnje.