Održan Kick-off sastanak projekta AWAY u Budimpešti
Objavljeno : 07.04.2017.
Oznake:

Dana 4. travnja održan je kick-off sastanak u Budimpešti u organizaciji Terre des Hommes Foundation „Lausanne“ u Mađarskoj kao glavnog nositelja projekta. Sastanku su uz predstavnice Hrabrog telefona prisustvovale i predstavnice organizacija Terre des Hommes Helvetia Rumunjska, Program for Development of the Judicial System Bugarska, Defense for Children International Belgija i The International Juvenile Justice Observatory također iz Begije.

Glavni cilj projekta je stvaranje regionalnog empirijskog znanja o diverziji (alternativnim mjerama) u maloljetničkom pravosudnom sustavu odnosno povezivanje i edukacija stručnjaka koji rade sa djecom u riziku i/ili u konfliktu sa zakonom.

Na sastanku su definirani su financijski planovi i izvještaji te definicije diverzije, restorativne pravde, metodologije te strukture. Grupacija Pressley Ridge predstavila je metodologiju rada s djecom u dječjom odboru kao jedna od značajnih aktivnosti projekta.

Očekujemo da ćemo kroz zajedničku suradnju uspješno provoditi aktivnosti projekta.

Više o projektu Alternativni načini postupanja prema maloljetnicima (AWAY) pročitajte ovdje.

 

 

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona