Održan četvrti sastanak Radne skupine projekta „Leaving with care – Living with care“
Objavljeno : 08.11.2021.

Hrabri telefon održao je četvrti sastanak Radne skupine stručnjaka u okviru projekta „Leaving with care – Living with care“,  28.10.2021. putem platforme ZOOM. Sastanku je prisustvovalo je 10 stručnjaka iz različitih ustanova: CZSS Črnomerec, Odsjeka za maloljetničku delinkvenciju, Ureda pravobraniteljice za djecu, OŠ Jure Kaštelan, Poliklinika za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba te Društvo za psihološku pomoć.

Na sastanku je predstavljena metodologija Tool-kita definirana od strane partnera na projektu te razvijeni materijal za koji je bio zadužen Hrabri telefon, a odnosio se na vrijeme nakon izdvajanja djeteta iz obitelji. Navedeni materijal pokrivao je savjete za stručnjake koji rade u području socijalne skrbi i obrazovanja, a odnosi se na udomiteljstvo, tretman i praćenje. Prema završnoj verziji Tool-kita organizirati će se treninzi za stručnjake u nadolazećem periodu.

Sastanak je zbog zdravstvene situacije zaposlenika Hrabrog telefona održano on-line.

 

 

 

 

 

 

Sufinancirano sredstvima Programa za prava, jednakost i građanstvo (2014 – 2020) Europske unije

 

 

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona