Na panelu o vršnjačkom nasilju u sklopu konferencije Mame i klinci
Objavljeno : 28.05.2018.

Na konferenciji Mame i klinci održanoj 26. svibnja 2018. u Mimari, iznijeli smo iskustva Hrabrog telefona na panelu o vršnjačkom nasilju. Sudionice panela bile su izv. prof. dr. sc. Vesna Bilić, Swea Jelić Tuščić iz Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba, spisateljica Rosie Kugli te Anamarija Vuić, psihologinja s Hrabrog telefona.

Uz isticanje najčešćih razloga iz kojih nam se javljaju djeca i roditelji, Anamarija je sudionicima istaknula i važnost stvaranja otvorenog odnosa s djetetom kako bi se dijete moglo bez straha povjeriti roditeljima kao doživljava nasilje. Također je roditelje uputila u načine i institucije kojima je moguće prijaviti nasilje te koje je sve korake potrebno poduzeti kako bi se nasilje i preveniralo.

Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona