Hrabri telefon dio Nacionalnog odbora za razvoj volonterstva
Objavljeno : 27.10.2017.

U rujnu 2017. godine, odabrani su članovi za V. saziv Nacionalnog odbora za razvoj volonterstva, savjetodavnog tijela Vlade Republike Hrvatske. Kao predstavnica organizatora volontiranja za članstvo u odboru odabrana je i naša zaposlenica Anamarija Vuić, psihologinja s dugogodišnjim iskustvom rada s volonterima.

Nacionalni odbor za razvoj volonterstva zalaže se za promicanje i razvoj volonterstva i unapređenje položaja volontera u društvu. Također, odlučuje o dodjeli Državne nagrade za volontiranje, prati provedbu Etičkog kodeksa volontera te provodi i prati mjere i aktivnosti određenih Zakonom o volonterstvu.

Dana 26. listopada 2017. godine u prostorijama Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku održana je prva sjednica V. saziva Nacionalnog odbora za razvoj volonterstva. Sukladno predloženom Dnevnom redu sjednice, nakon usvojenog Poslovnika Nacionalnog odbora, izabrana je nova predsjednica Nives Ivelja, predstavnica Hrvatskog centra za razvoj volonterstva i potpredsjednik Dominik Knezović, predstavnik udruge Studentski katolički centar „Palma“.

Izabrani su i članovi Radne skupine za odabir kandidata/kandidatkinja za dodjelu Državne nagrade za volontiranje koju uz Josipa Vidova iz Udruge socijalnih radnika Zadar te Adelu Sočev, ravnateljicu Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica, čini i naša Anamarija Vuić.

Na sjednici je odlučeno o raspisivanju Javnog poziva za Državnu nagradu za volontiranje za 2017. godinu. Državna nagrada za volontiranje je najviše  priznanje što ga Republika Hrvatska dodjeljuje za volontiranje, doprinos promicanju volonterstva i druge volonterske aktivnosti.

Ponosni smo što je rad Hrabrog telefona na području promicanja vrijednosti volonterstva prepoznat te što smo član ovog Odbora.