O Društvenom centru

NAZIV PROGRAMA: DRUŠTVENI CENTAR BOROVJE

KRATKI OPIS PROGRAMA:

Hrabri telefon je u studenome 2020. godine započeo provedbu projekta „Društveni centar Borovje“ čime do sada dobro uhodani program „Dječja kuća Borovje“ (koji djeluje od 2001. godine), dobiva novo ruho, širi svoje aktivnosti i djelovanje na različite dobne skupine. Projekt se tijekom 2020./2021. provodio u partnerstvu s Gradom Zagrebom, a sufinancirala ga je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i  Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske te je kreiran sa svrhom unaprjeđenja kapaciteta organizacija civilnog društva kako bi se podigla razina kvalitete življenja lokalne zajednice Borovje. Tijekom 2022. godine program sufinanciraju Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike Republike Hrvatske.

Ključni akteri ovoga projekta su: pojedinac – obitelj – civilni sektor – lokalna zajednica te su ti isti uključeni u njegovo osmišljavanje, provedbu i evaluaciju.

Tijekom provedbe programa organiziraju se društvene aktivnosti namijenjene djeci, mladima i obiteljima sa područja gradske četvrti Peščenica što otvara prostor za aktivno sudjelovanje članova zajednice u njenom razvoju, ali i pridonosi razvoju društvenog života zajednice. Sve osmišljene aktivnosti su od interesa za opće dobro te su kreirane u skladu s trenutnim potrebama zajednice.

CILJEVI PROGRAMA:

• prevencija neprihvatljivog ponašanja i zaštita mentalnog zdravlja djece i mladih u lokalnoj zajednici kroz individualni i grupni rad
  • uočavanje potreba i problema djece i obitelji iz lokalne zajednice
  • pružanje pomoći i podrške u skladu s potrebama
  • poticanje suradnje obitelji, centara za socijalnu skrb, osnovnih škola, dječjih vrtića i ostalih nevladinih organizacija koje se bave dobrobiti djece.

AKTIVNOSTI PROGRAMA:

za djecu od 4 do 18 godina:

• Preventivno – socijalizacijske radionice
  • Pomoć pri učenju
  • Logopedske vježbe
  • Radionice osnaživanja djece pri polasku u srednju školu
  • Radionice medijske pismenosti
  • Lego radionice za djecu i roditelje
  • Glazbene subote
  • Plesnjaci
  • Žive knjižnice
  • Kutak za slobodno vrijeme

za roditelje:

• Radionice za trudnice i rodilje

za širu zajednicu:

• Obilježavanje različitih datuma

POMOĆI PRI UČENJU, PREVENTIVNO – SOCIJALIZACIJSKE RADIONICE I LOGOPEDSKE VJEŽBE održavaju se  radnim danom od 9 do 20h, prema unaprijed dogovorenim terminima u prostorijama Društvenog centra Borovje.

Kontakt osoba:

Antonija Hojt Ilić, prof. socijalne pedagogije

Voditeljica Društvenog centra Borovje

Ulica Bože i Nikole Bionde 7, 10 000 Zagreb

t: 01/6112-758

e: drustvenicentar@hrabritelefon.hr

Sadržaj ove podstranice isključiva je odgovornost Hrabrog telefona.