Održane edukacije o tjelesnom kažnjavanju odgajateljima u dječjim vrtićima u Zagrebu
Objavljeno : 07.12.2017.

25.11. i 2.12.2017. godine Hrabri telefon, u sklopu europskog projekta „Od politike do stvarnosti – promjena stavova i praksi od tjelesnog kažnjavanja do mjera za zaštitu djece“ (JUST/2015/RDAP/AG/CORP/9175), održao je edukacije odgajatelja u Dječjem vrtiću Gajnice i Dječjem vrtiću Dječja igra. Kao i glavna tema samog projekta, teme edukacija bile su tjelesno kažnjavanje i zlostavljanje djece.

Edukacije su vodile Hana Hrpka, Sara Milavec i Sara Lulić s Hrabrog telefona. Odgajatelji su pokazali veliko zanimanje za teme te su dobili odgovore na brojna pitanja s kojima se susreću kako u svojoj svakodnevici u vrtiću, tako i u privatnom životu.

Neka od pitanja obuhvaćena edukacijom:

• Koje su posljedice tjelesnog kažnjavanja?
  • Zašto roditelji koriste tjelesno kažnjavanje? Je li odgoj djece privatna stvar obitelji?
  • Kako s roditeljima razgovarati o tjelesnom kažnjavanju?
  • Kako prepoznati zlostavljanje?
  • Koja je uloga institucija za zaštitu djece?
  • Što kada mi se dijete povjeri?
  • Tko je dužan prijaviti zlostavljanje i zanemarivanje djeteta?

Sufinancirano sredstvima Programa za prava, jednakost i građanstvo (2014 – 2020) Europske unije

Sufinancirano sredstvima Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske

JUST/2015/RDAP/AG/CORP/9175

Ovaj članak nastao je u okviru projekta „Od politike do stvarnosti – promjena stavova i praksi od tjelesnog kažnjavanja do mjera za zaštitu djece“ koji se provodi uz financijsku potporu Europske unije u okviru Programa za prava, jednakost i građanstvo (2014 – 2020). Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Hrabrog telefona i ni na koji način ne odražava stajališta Europske komisije.