Održana edukacija na temu “Osnaživanje stručnjaka za rad s roditeljima u konfliktu uslijed razvoda braka”
Objavljeno : 25.03.2017.

Savjetovalište Snaga obitelji koje djeluje u sklopu udruge Hrabri telefon uz financijsku podršku Ministarstava za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku organiziralo je edukaciju pod nazivom „Osnaživanje stručnjaka za rad s roditeljima u konfliktu uslijed razvoda braka“ u prostoru Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba 24.  ožujka, 2017. Na edukaciji su sudjelovali socijalni radnici iz tri podružnice CZSS Zagreb – Trnje, Pešćenica i Novi Zagreb, te djelatnici savjetovališta Snaga obitelji.

Voditeljice edukacije bile su Marija Crnković, klinički psiholog u Poliklinici za zaštitu djece grada Zagreba i Dragana Matešković, dipl. psiholog u neprofitnoj organizaciji Center for Familieudvikling s višegodišnjim iskustvom u području rada s razvedenim roditeljima i zaštiti djece. Teme o kojima se govorilo na edukaciji bile su: otuđenje djeteta, razvod kao gubitak i životna kriza, asinkroni procesi u razvodu, razvoj negativnih obrazaca roditeljske suradnje i rad s razvedenim roditeljima s obzirom na prethodno spomenute perspektive.

Cilj ove edukacije bio je unaprijediti znanja i vještine stručnjaka, pomoći usklađivanju pristupa u radu i poboljšanju kvalitete stručnog rada u području zaštite djece uslijed otuđenja od roditelja te koja žive pod rizikom u vlastitoj obitelji uslijed konfliktnih odnosa roditelja.

Prethodni članak:

Siguran vrtić