Malonogometni turnir Hrabrog telefona i OŠ Borovje “Ako samo promatraš, kao da zlostavljaš”
Objavljeno : 08.09.2014.

Malonogometni turnir između djece i roditelja lokalne zajednice Borovje, koji za cilj ima podizanje javne svijesti o problemu nasilja nad i među djecom, održao se u nedjelju 7.12.2014.g. od 9 do 14 sati u prostoru Osnovne škole Borovje.

Organizatori su Hrabri telefon i Osnovna škola Borovje, uz stručno vodstvo Nogometnog kluba Zet Zagreb.

Na turniru je sudjelovalo oko 150 sudionika – djece i roditelja. Na ovom turniru, kroz kvalitetno provođenje vremena djece i roditelja u zajedničkoj aktivnosti, poslala se poruka koliko je važno ohrabriti djecu da progovore o onome što doživljavaju kako bi im se moglo pomoći, ali i o odgovornosti svake osobe da ne ostane u sjeni nasilja nad djecom već da ga prijavi.

Roditelji i djeca su tijekom turnira uživala u malonogometnim aktivnostima, a nisu izostala navijanja za članove svojih obitelji s tribina. Pobjednici turnira su predstavnici 8.razreda, koji su u, možemo reći, žestokoj utakmici pobijedili tim tata. Također bi istaknuli da se i ženski rod nije izostavio u ovom turniru.

Ekipa mama se žustro borila protiv svojih kćeri, ali su ipak mlade generacije na kraju odnijele pobjedu.

U okviru ove akcije, koja je nastavak kampanje koju su prošle godine proveli Hrabri telefon i agencija Señor, OŠ Borovje je u svojem hodniku postavila naljepnicu s porukom Ako samo promatraš, kao da zlostavljaš.