19 dana aktivizma za prevenciju nasilja nad djecom i mladima
Objavljeno : 30.11.-0001.

Hrabri telefon sudionik je šestog izdanja kampanje “19 dana aktivizma za prevenciju nasilja nad djecom i mladima” koju je 2011. godine pokrenula UN-ova partnerska organizacija Women’s World Summit Foundation – WWSF, kako bi pridonijela jačanju svijesti o štetnosti svakog nasilja nad djecom i potrebi njegova sprečavanja. Kampanja počinje 1. studenoga, a završava 19. istog mjeseca kada se obilježava Svjetski dan prevencije zlostavljanja djece. Kao podlogu za aktivnosti prevencije nasilja stručnjaci okupljeni u WWSF pripremili su 19 tema, a središnja tema ove godine je pothranjenost.

Hrabri telefon će se u kampanji koncentrirati na problematiku kojom se bavi dugi niz godina te ulaže napore u postizanje pozitivnih promjena: seksualno zlostavljanje, zanemarivanje, bullying, cyberbullying, fizičko kažnjavanje i emocionalno zlostavljanje. Uz svakodnevne objave na Facebook stranici udruge kojima je cilj podizati svijest javnosti o važnosti zaštite djece,

Objavljeno u rubrici :

Novosti

Sljedeći članak:

Stres
Hvala građanima

Od srca zahvaljujemo svim građanima koji su svojom donacijom podržali aktivnosti Hrabrog telefona