Hrabri centar – program prevencije u lokalnoj zajednici
Dugogodišnji program prevencije neprihvatljivog ponašanja i zaštite mentalnog zdravlja djece i mladih u lokalnoj zajednici kroz individualni i grupni rad.
Kome je namijenjeno?
Djeci od 4 do 18 godina čiji se roditelji mogu javiti samoinicijativno u Hrabri centar ili po uputi Zavoda za socijalni rad.
Aktivnosti
- preventivno-socijalizacijske radionice: kreativne radionice s ciljem pozitivnog utjecaja na psihosocijalni razvoj djece (rješavanje sukoba, izražavanje emocija, dječja prava i obaveza, međugeneracijska solidarnost, nasilje među vršnjacima i slične teme)
- pomoć pri učenju: individualni susreti na kojima se svladavaju tehnike učenja, načini učenja različitih gradiva te pristupa učenju s naglaskom na poticanje samopouzdanja i samopoštovanja djeteta
- logopedske vježbe: individualni pristup djetetu sa poteškoćama pisanja, čitanja i izgovora
Tko su voditelji aktivnosti?
Volonteri/ke, posebno educirani studenti/ce uključeni u kontinuiranu doedukaciju i superviziju.
Kada i gdje?
Sve aktivnosti provode se u prostorijama Hrabrog centra. Pomoć pri učenju i logopedske vježbe održavaju se radnim danom od 9 do 20 sati, prema dogovoru. Grupne radionice za djecu su jednom tjedno u popodnevnim i večernjim satima, a upisi se odvijaju početkom svake školske godine.
Kako nas kontaktirati?
Telefon: 0912221719
E- mail: hrabricentar@hrabritelefon.hr
Hrabri centar – savjetovalište za djecu i roditelje
Od 2004. godine djeluje i program savjetovališta s ciljem poticanja roditeljskih kompetencija i pružanja psihosocijalne podrške djeci i mladima.
Kome je namijenjen?
Djeci i mladima (7 – 19 god) i roditeljima koji se u savjetovalište javljaju samoinicijativno ili dolaze po uputi Zavoda za socijalni rad.
Razlozi dolaska u savjetovalište: odgojni problemi, roditeljski stres, narušeni obiteljski odnosi, teškoće djeteta u prilagodbi na razvod roditelja, problemi u ponašanju djeteta, poteškoće u učenju i slične teme.
Aktivnosti:
- djeca i mladi: individualno savjetovanje, grupni programi za djecu u psihosocijalnom riziku
- roditelji: individualno i obiteljsko savjetovanje, grupni programi za roditelje
Tko su voditelji/savjetovatelji?
Stručnjaci/kinje mentalnog zdravlja sa dugogodišnjim iskustvom u radu s djecom, roditeljima i obiteljima educirani u različitim psihoterapijskim pristupima.
Kada i gdje?
Svakim radnim danom od 9 do 20 sati u prostorijama Hrabrog centra. Termini savjetovanja se dogovaraju ovisno o potrebama i mogućnostima djece i roditelja a grupni rad s djecom i roditeljima provodi se kroz cikluse radionica koje se održavaju jednom tjedno u večernjim satima.
Kako nas kontaktirati?
Telefon: 091 222 1718
E- mail: savjetovaliste@hrabritelefon.hr
Sve usluge Hrabrog telefona su besplatne!
Hrabri telefon za djecu, mame i tate
Hrabri telefon za djecu sigurno je mjesto na kojem djeca mogu razgovarati o svemu što ih brine, neugodnim emocijama i situacijama u vezi kojih trebaju pomoć i podršku. Na Hrabrom telefonu za mame i tate, odrasli mogu potražiti podršku u vezi psihosocijalnog zdravlja i razvoja djeteta, sigurnosti, dobrobiti i izazova roditeljstva.
Kome je namijenjeno?
Djeci koja žele razgovarati o brigama i teškoćama s kojima se susreću te roditeljima i drugim odraslim osobama s pitanjima u vezi odgoja, razvoja i drugih tema koja se tiču dobrobiti djece.
Aktivnosti
- telefonsko savjetovanje – Hrabri telefon za djecu na broju 116 111 i Hrabri telefon za mame i tate na broju 0800 0800
- e-savjetovanje: chat za djecu i tinejdžere na hrabritelefon.hr, e-mail savjetovanje na savjet@hrabritelefon.hr, te podrška putem službenog profila udruge na Facebooku i foruma na Cybermed-u
Tko je s druge strane slušalice/ekrana?
Podržavajući, educirani volonteri/ke – studenti/ce i stručnjaci/kinje pomagačkih zanimanja, tu su kako bi pružili podršku, pomoć i ohrabrenje.
Kada?
Telefonske linije i chat otvoreni su radnim danima od 9 do 20 sati. Usluge e-savjetovanja otvorene su od 0 do 24 sata, a odgovor na upit stiže u roku 4 radna dana.