Hrabri telefon slavi 15. rođendan!
Objavljeno : 04.10.2012.

U nedjelju, 7. listopada 2012. u ARENA CENTRU od 11 do 13 sati
Hrabri telefon poziva djecu i roditelje da se pridruže na proslavi i kreativnim radionicama.

Uz prezentaciju velikog platna s dječjim radovima iz cijele Hrvatske na temu „Ja i moje potrebe“, rezultatu nacionalnog projekta Hrabrog telefona, Agencije za odgoj i obrazovanje te osnovnih škola, na proslavi 15. rođendana djeca će moći sudjelovati na kreativnim radionicama, pod vodstvom volontera Hrabrog telefona, a nastupit će i Zagrebački mališani. Događanje će voditi Ivan Šarić, a posjetitelji će imati priliku saznati sve o radu i projektima Hrabrog telefona te se upoznati s timom udruge.U okviru obilježavanja 15 godina rada Hrabri telefon je u partnerstvu s Agencijom za odgoj i obrazovanje organizirao projekt nacionalnog opsega „Ja i moje potrebe“ u koji se uključilo   40-ak hrvatskih osnovnih škola. Škole su s djecom provele jedinstvene radionice o dječjim potrebama kako bi saznali što djeca uistinu trebaju i kako bi dobivene informacije koristili u osmišljavanju budućih programa i akcija. Tako će radovi gotovo 1500 djece iz cijele Hrvatske, kao rezultat projekta, biti prezentirani na velikom platnu na proslavi 15. rođendana Hrabrog telefona.

15 godina Hrabrog telefona u brojevima

U 15 godina rada Hrabri telefon odgovorio je na više od 120.000 poziva djece, roditelja i stručnjaka, proveo je grupni preventivni rad s više od 2.300 djece, uključio je oko 700 volontera i stručnih suradnika u izravan rad s djecom i roditeljima te organizirao niz edukacija i supervizija. Ujedno, Hrabri telefon je aktivan na znanstveno-istraživačkom području, u demokratizaciji i razvoju civilnoga društva te širenju mreže socijalnih usluga u lokalnim zajednicama i cijeloj Hrvatskoj.

Objavljeno u rubrici :

Sljedeći članak:

Radovi djece za naš rođendan!