Hrabri telefon sudjelovao u projektu “Razmišljaj filmom” s udrugom Restart
Objavljeno : 08.05.2017.

Hrabri telefon sudjelovao je u projektu “Razmišljaj filmom” kojeg organizira udruga Restart Documentary. U petak 6. svibnja, održali smo projekciju filma “Oblak” u zadarskoj Gimnaziji Vladimira Nazora s učenicima prvih razreda. Nakon projekcije održali smo raspravu i radionicu na temu vršnjačkog nasilja, u kojoj su učenici pokazali široka znanja i interes za tu temu. Poručili su nam i prekrasne poruke, poput: “Kad je mračno, budi nečije sunce!”

U petak 12.svibnja ponovno smo posjetili zadarsku Gimnaziju Vladimira Nazora u pratnji kolegice Vande Kreutz iz udruge Restart. Održali smo još dvije radionice na temu vršnjačkog nasilja, ovaj put s interdisciplinarnim pristupom.

Koristeći fotografije, zvuk i videosnimke, pokušali smo rekreirati događaje iz filma, osjećaje povezane s nasiljem,