Radionice medijske pismenosti u Društvenom centru Borovje
Objavljeno : 12.05.2021.

Društveni centar Borovje, tijekom svibnja i lipnja 2021. provodi ciklus radionica „Medijska pismenost“ za učenike 1. i 2. razreda srednjih škola. Učenici sudjeluju u čitavom ciklusu od 12 radionica koji se održavaju u 6 susreta, a teme radionica su:

1) Medijski sadržaji – kako se stvaraju i Sigurnost na Internetu;

2) Utjecaj medija na sliku o sebi i Utjecaj medija na sliku o sebi 2

3) Prepoznajmo rodne stereotipe oko nas – glazba 1 i Prepoznajmo rodne stereotipe oko nas – glazba 2

4) Prepoznajmo rodne stereotipe oko nas – filmovi 1 i Prepoznajmo rodne stereotipe oko nas – filmovi 2

5) Influenceri i Youtuberi i Instagram vs. reality;

6) Provjerimo istinitost izjava i završna radionica (druženje i evaluacija)

Radionice provode Josipa Sivrić, mag. psych. (asistentica u Društvenom centru Borovje) i Iva Karačić, bacc.psych. (mentorica volontera u Društvenom centru Borovje).

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, a partner na projektu je Grad Zagreb. Ukupna vrijednost projekta u trajanju od 12 mjeseci je 932.580,38kn osiguranih iz Državnog proračuna Republike Hrvatske (15%) i Europskog socijalnog fonda (85%).