Poziv na online predavanje – Iz perspektive dječjeg mozga: kazna vs. posljedica
Objavljeno : 14.09.2018.
Oznake:

Hrabri telefon sve zainteresirane stručnjake poziva na online predavanje pod nazivom “Iz perspektive dječjeg mozga: kazna vs. posljedica” koje će 24. rujna od 18:00 do 18:45 sati održati psihologinja Mia Roje iz Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba na platformi Child Hub. Predavanje je prvenstveno namijenjeno stručnjacima koji rade s mladima koji su u sukobu sa zakonom, no pozvani su se priključiti i svi ostali zainteresirani.

Kroz predavanje će pružiti uvid u prirodu funkcioniranja mozga djece i mladih, kako bi se s neurobiološke perspektive objasnila neučinkovitost nekih ustaljenih metoda kažnjavanja, suprotno učinkovitosti odabira drugačijih posljedica nepoželjnih ponašanja, kako od maloljetnih počinitelja ne bismo odgojili punoljetne počinitelje, nego vrijedne i kompetentne članove društva.

Predavanju se možete priključiti ovdje , a nakon izlaganja imat ćete priliku za pitanja i diskusiju.

Ovo predavanje jedna je od aktivnosti europskog projekta Alternativni načini postupanja prema maloljetnicima (AWAY). Više o AWAY projektu pročitajte ovdje.

Objavljeno u rubrici :