Rezultati natječaja za sudjelovanje u projektu “Hrabri čuvari”
Objavljeno : 02.02.2018.

U siječnju 2018. Hrabri telefon objavio je natječaj za sudjelovanje u projektu „Hrabri čuvari“.

Projekt se provodi uz potporu Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku u svrhu unapređenja sigurnosti djece na društvenim mrežama te smanjenja govora mržnje i nasilja nad i među djecom na internetu. Usmjeren je na prevenciju i djelotvornu zaštitu djece od nasilja na internetu kroz edukaciju i podršku nastavnicima, djeci i roditeljima o sigurnom korištenju interneta, prevenciji i djelotvornoj zaštiti djece od vršnjačkog nasilja na društvenim mrežama.

Na natječaj je pristigla ukupno 71 prijava. Želimo zahvaliti svim školama koje su bile zainteresirane za sudjelovanje u projektu i koje su prepoznale važnost teme nasilja na internetu. Pri donošenju odluke o školama koje će sudjelovati u projektu kao kriteriji su uzeti u obzir dosadašnja uključenost u aktivnosti vezane za nasilje na internetu i nasilje među djecom općenito, potrebe škole i motivacija za sudjelovanje, uz poštivanje formalnih uvjeta natječaja. Odabir se vršio s ciljem odabira jedne škole iz svake županije.

Prema navedenim kriterijima odabrane su škole:

1. OŠ Vladimira Nazora, Daruvar
  19. OŠ Blage Zadre, Vukovar
  20. OŠ Starigrad, Starigrad Paklenica
  21. OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić Grad

Odabrane škole ćemo dodatno kontaktirati u vezi plana početka projekta i ostalih aktivnosti.