Deset godina od uvođenja broja dječjih linija 116 111
Objavljeno : 17.10.2017.

Danas u Bruxellesu zajedno s kolegama s ostalih dječjih linija u Europi slavimo desetu godišnjicu uvođenja europskog harmoniziranog broja  za dječje linije 116 111. Na zajedničkom događanju u Europskom parlamentu Child Helpline International i Missing Children Europe predstavili su iskustva i izazove u proteklih deset godina. Naša bivša volonterka Lucija Fusić, članica Youth Advisory Councila istaknula je važnost uključivanja mladih u donošenje odluka koje ih se tiču te poslala poruku o važnosti podržavanja rada dječjih savjetodavnih linija od strane državnih i europskih institucija. Događanju je također prisustvovala i naša koordinatorica Anamarija Vuić, zamjenica europskog regionalnog predstavnika dječjih linija u Child Helpline International.

Europski harmonizirani broj 116 111 Hrabri telefon je uveo 2014. godine kada smo ujedno i službeno postali Nacionalni pozivni centar za djecu.