Zajednički sastanak vrtića u sklopu EU projekta Hrabrog telefona
Objavljeno : 29.09.2017.

U sklopu projekta „Od politike do stvarnosti – promjena stavova i praksi od tjelesnog kažnjavanja do mjera za zaštitu djece“ (JUST/2015/RDAP/AG/CORP/9175) Hrabri telefon nastavlja s provođenjem aktivnosti Siguran vrtić u tri partnerska vrtića na području Grada Zagreba.

U srijedu, 27.9. u Dječjoj kući Borovje održan je zajednički sastanak na kojem su sudjelovali odgajatelji i stručni suradnici iz DV Dječja igra, DV Petar Pan i DV Gajnice te predstavnice Hrabrog telefona. Sastanak je bio usmjeren na međusobno upoznavanje uključenih vrtić, razmjenu iskustva i diskusiju o problemima s kojima se dječji vrtići susreću kada je riječ o tjelesnom kažnjavanju te nasilju nad i među djecom.

Zaposlenike uključenih vrtića kroz projekt će se educirati o tjelesnom kažnjavanju, dječjim pravima te zlostavljanju i zanemarivanju djece, a održat će se i edukacije za roditelje usmjerene na poticanje pozitivnog roditeljstva.

Osim toga, stručnjake u uključenim dječjim vrtićima educirat će se za dugoročnu podršku djeci i roditeljima u zaštiti od nasilja. Uključenim vrtićima je kroz projekt osigurana podrška i supervizija Hrabrog telefona.

Sufinancirano sredstvima Programa za prava, jednakost i građanstvo (2014 – 2020) Europske unije

JUST/2015/RDAP/AG/CORP/9175

Ovaj članak nastao je u okviru projekta „Od politike do stvarnosti – promjena stavova i praksi od tjelesnog kažnjavanja do mjera za zaštitu djece“ koji se provodi uz financijsku potporu Europske unije u okviru Programa za prava, jednakost i građanstvo (2014 – 2020). Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Hrabrog telefona i ni na koji način ne odražava stajališta Europske komisije.